Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
PO-PÁ: 8 - 12, 13 - 17
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Všeobecné informace o pronájmech
  • při zahájení pronájmu zboží se skládá vratná kauce
  • platba za pronájem se provede při zahájení pronájmu
  • denní sazba je cena za pronájem zboží na dobu 24 hod.
  • víkendová sazba je cena za pronájem od pátku do pondělí
  • týdenní sazba je cena za pronájem od pátku do pondělí následujícího týdne
  •  při předčasném ukončení smlouvy se zbylé nájemné nevrací! 

 

  1. Úvod
  2. Jak na upevnění střešního boxu
Jak na upevnění střešního boxu

Střešní box výrazně navyšuje úložnou kapacitu vašeho automobilu. Nabízí pohodlné řešení, které oceníte jak v létě pro dlouhou cestu na dovolenou k moři, ale také v zimě, kdy vyrážíte na zasněžené svahy a přeci jen lyže nejsou zrovna dvakrát skladné. Střešní box veškeré trápení při skládání věcí do auta vyřeší.

Střešní box pro bezpečnou jízdu

Dle nezávislých testů ADAC bylo zjištěno, že lyže v zavazadlovém prostoru automobilu jsou v rozporu s bezpečnou jízdou. Vyztužené lyže vydrží i větší nárazy a jako nůž mohou proletět celým automobilem. A právě tento problém řeší střešní boxy, kam lyže i snowboard snadno uložíte a nebudou pro vás nebezpečím.

Správné umístění boxu na střechu

Bezpečná jízda – Bezpečné jízdě se střešním boxem předchází správné umístění boxu. Každý box na střeše musí být pevně ukotven s automobilem a v žádném případě by neměl plandat. Dalším ale je výška vozu. Čím vyšší automobil je, tím větší nebezpečí představuje boční nárazový vítr. Špatně ukotvený střešní box může nadělat velké i při nižším větru značné problémy. U vyšších automobilů je také riziko, že se se střešním boxem nevejdou do krytých či podzemních garáží. V tomto případě dbejte značek, kde je maximální přípustná výška uvedena.

Rozměr střešního boxu – Jednoduchá rada zní - střešní box by neměl v žádném případě přesahovat žádnou ze stran automobilu. Jedná se o velmi nebezpečný a přitom běžný jev na českých silnicích, kdy mnoho lidí vyráží na cesty s vypůjčeným střešním boxem, který ale nesplňuje limity automobilu. Chybně zvoleným rozměrem střešního boxu ohrožujete nejen sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu.

Maximální hmotnost – Podobně tomu je i váhy, kterou může automobil uvést. Nosnost střechy u automobilů střední třídy je do 50 kilogramů. Větší hmotnost už nemusí dělat dobře vašemu automobilu a může dojít k nejrůznějším komplikacím, v horším případě i k nehodě.

Těžiště vozu – Obecně platí, čím nižší automobil je, tím lepší jízdní vlastnosti nabízí. Logicky, pokud máte vysoký automobil, na který navíc umístíte střešní box, pak především v průjezdu zatáček pocítíte, že je cosi v nepořádku. Vždy zvolte takový střešní box a převážený náklad, který vás nikterak neohrozí na cestách.

Montáž střešního boxu na auto

Vše potřebné je sepsané v manuálu každého střešního boxu. Obecně platí, že zkosená část střešního boxu směřuje dopředu automobilu, po směru jízdy, aby lépe odolával poryvům větru. Střešní box by měl být umístěn do středu střechy. Ovšem pozor u kombi a jejich páté dveře. V těchto případech je nutné střešní box šoupnout mírně dopředu, aby nedošlo při otvírání k poškození jak pátých dveří, tak střešního boxu. V opačném případě navíc častokrát ani kufr neotevřete.

Kde nás najdete

Kontakt
Logo
PO-PÁ: 8 - 12, 13 - 17
© Autopůjčovna RAUS
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz